PORADY

Po wizycie w salonie

#1

Jak zadbać o kolor po wizycie w salonie?

Idealna koloryzacja najlepiej prezentuje się na odpowiednio wypielęgnowanych włosach.

Oto porady, które należy zastosować, aby zachować efekt koloryzacji:

  1. Produkty do włosów farbowanych: – Szampony o odpowiednim pH 4.5 domykają łuskę włosa i zapobiegają wypłukiwaniu się koloru. – Odżywki nakładane na odsączone ręcznikiem włosy pielęgnują oraz utrzymują kolor. Wskazane jest użycie odżywek o niskim odczynie pH, dedykowane włosom farbowanym.
  2. Pierwsze mycie po koloryzacji po upływie 24 godzin. Dajmy czas na prawidłowe osadzenie się pigmentu we włosach.
  3. Nie należy używać szamponów: oczyszczających, przeciwłupieżowych, ziołowych ponieważ wypłukują one pigmenty z włosów.
  4. Unikajmy kąpieli w basenie po koloryzacji. Woda z chlorem reaguje z chłodnymi pigmentami we włosach sprawiając, że przybierają one niepożądane odcienie.
#2

Jak dbać o włosy po keratynowym prostowaniu?

  1. Do czasu pierwszego mycia (24 godziny). Włosów nie należy spinać, związywać, zaczesywać za ucho
  2. Należy unikać sauny, siłowni
  3. Uważać, żeby włosy nie zostały zmoczone (jeśli tak się wydarzy należy wysuszyć i wyprostować wilgotne pasmo – sugerowana temperatura prostownicy 180 stopni)
  4. Po przebudzeniu można delikatnie wyprostować odgniecone pasma włosów (temperatura prostownic maksymalnie 190 stopni).
  5. Nie nakładamy na włosy żadnych produktów do stylizacji
  6. Po 24 godzinach należy myć włosy specjalnymi produktami po zabiegu keratynowym. Jest to istotne ponieważ odpowiednie szampony, odżywki nie zawierają m. in. soli, parabenów i siarczanów.