PORADY

Dbaj o włosy

#1

Jak zadbać o swoje włosy po rozjaśnianiu?

Zabiegi rozjaśniania włosów stanowią jeden z najbardziej inwazyjnych zabiegów fryzjerskich, ale przeprowadzone w umiejętny sposób na pewno nie spowodują, że włosy będą suche i zniszczone.

Włosy po zabiegu rozjaśniania potrzebują przede wszystkim nawilżenia i zadbania o strukturę. Doskonale sprawdzają się tutaj kosmetyki zawierające np. panatenol, który doskonale nawilża oraz keratynę, która jest naturalnym budulcem włosa.

Do mycia należy stosować delikatnie myjący szampon, który oczyszcza i odżywia włosy, a po każdym myciu nałożyć odżywkę, która wygładza i zmiękcza porowatą powierzchnię włosów blond. Raz lub dwa razy w tygodniu należy zastosować maskę, która intensywnie i dogłębnie pielęgnuje włosy, a dodatkowo odbudowuje ich wewnętrzną i zewnętrzną strukturę.

Efektem takiej pielęgnacji będą miękkie, elastyczne i lśniące włosy. Świetną linią pielęgnacyjną, dedykowaną włosom rozjaśniany jest BlondMe od Schwarzkopf Professional, która ma w ofercie kosmetyki do każdego odcienia włosów blond.

#2

Jak prawidłowo dbać o włosy w domu?

Dbając o włosy, bardzo istotna jest systematyczność pomiędzy wizytami w salonie, podczas których zaczynami od podcięcia uwrażliwionych końcówek. W zależności od potrzeb włosów i skóry głowy, dobieramy odpowiednie kosmetyki. Warto zwrócić uwagę na skład, który powinien być jak najbardziej naturalny.

W przypadku problemu z przetłuszczającą się skóra, należy raz na jakiś czas wykonać peeling skóry głowy – usunie martwy naskórek, dotleni komórki.

Mycie włosów powinniśmy wykonywać delikatnym masażem, dwukrotnie oczyszczając skórę głowy lekkim szamponem, rozprowadzonym na wilgotnych włosach. Przy włosach rozjaśnionych, uwrażliwionych, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie włosa.

Następnie osuszamy, przed nałożeniem odżywki włosy z nadmiaru wody, przytrzymujemy 2-5 min. Odżywkę nakładamy na długości i końce, omijając skórę głowy. Spłukujemy obficie letnią, chłodna wodą. Tym sposobem przyspieszamy zamykanie się łuski włosa, co przekłada się na ich połysk.

1-2 razy w tygodniu warto sięgnąć o maskę – produkt, który mocniej zregeneruje nasze włosy. Po dwukrotnym umyciu nakładamy na 10 min i spłukujemy. Przy doborze szamponu i odżywki / maski warto używać kosmetyków tej samej serii. Suszymy włosy letnim strumieniem powietrza.

Nie śpimy w mokrych włosach – mokry włos jest bardziej sprężysty, podatny na łamliwość i uszkodzenia. Związujemy na noc włosy, unikamy w ten sposób uszkodzeń mechanicznych oraz zapobiegamy plątaniu się.